Řasenka = základ v kosmetické taštičce

9. března 2011 v 16:17 | Kačíí |  Beauty
Pokud jsi majitelkou krásných, dlouhých a pěstěných řas, gratuluju. Ale na většinu z nás příroda co se týká řas, jejich délky a hustoty trochu zapoměla. Musíme jí proto trochu pomoci. Ale díky mascarám neboli řasenkám to nemusí být ani trochu obtížné. Jednou z možností jsou také umělé řasy, avšak na každodenní nošení se nehodí. Proto raději zvol řasenku, která udělá s tvýma očima divy.

Voděodolné vs. smývatelné
Základním rozlišením, které zná asi každá z nás, jsou voděodolné a smývatelné řasenky. Z nich si vybíráme podle konkrétní potřeby a druhu činnosti, na kterou se chystáme.

První z nich - voděodolné - jsou vhodné na plavání, v případě pláče nebo pokud potřebujeme mít oči stále bezchybné po delší dobu. Nerozmažou se kolem očí, odolávají vodě. Důležité je vědět, že se musí odličovat odličovadly a pleťovými mléky, které obsahují olej či jiný tuk. Jejich nevýhodou je, že mohou citlivé oči snadno podráždit.

Oproti tomu smývatelná řasenka se nám může po dotyku kolem oka lehce rozmazat a vodu také neustojí. Avšak dá se lehce odlíčit pleťovým mlékem, kterým se nepodráždí oči. Hodí se hlavně na denní líčení.

Uživatelky kontaktních čoček by rozhodně měly vybírat odličovadlo vhodné pro citlivé oči, existují i speciální odličovadla určená právě jim.
Duha na řasách s barevnou řasenkou
Barevné řasenky podtrhnou celkové líčení. Dají se zajímavě kombinovat s očními stíny nebo se postarají o dokonalý vzhled jen samy o sobě. Ne každá barva se ale hodí pro každého. Dámy s modrýma očima by měly zkusit hnědou řasenku, hnědookým sluší modré. Pokud chceš udělat dojem, není nad to vyzkoušet extravagantní barvy, jakými jsou růžová, zelená nebo světle modrá. Podkladový pudr, jemná růž na tvář, barevná řasenka na řasy a průhledný lesk na rty jsou tou pravou kombinací pro snadné a přesto skvěle vypadající nalíčení.
Svůdné řasy vykouzlíš s prodlužujícími a objemovými řasenkami.
Dokáží oči zvýraznit více, než ty ostatní. Prodlužující k tomu užívají speciálních vlákének, které se na vlasy přichytí a tím je prodlouží. Objemové řasenky řasy obalí barvou a tím jim přidají na objemu. Jsou čím dál více oblíbeny a získávají si stále nové zákaznice.
Další variantou je permanentní make-up, konkrétně nalíčení řas, které se nesmývá. Hodí se například na dovolenou, kdy nemáš takové možnosti líčení a odličování a nebo pokud už jsi unavena neustálou péčí o namalované oči. I tato permamnentní řasenka ale nevydrží navždy, je třeba jí čas od času opravit a nanést novou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama